Sosyal Sorumluluk

Markamız , sosyal yardımlaşma , sağlık , eğitim , kültür ve sanat alanlarında sürekli olarak projeler düzenlemekte ve ortak projelere katılmaktadır.

Sosyal Yardımlaşma:

Collezione,  her ay düzenli olarak  gelir düzeyi düşük olan  doğu illerine yardım ürünü göndermektedir ve bu yaklaşımıyla da sektöre  örnek olabilecek kurumsal sosyal sorumluluk projesine imza atmıştır.

Sağlık:

Meme kanseriyle savaşı destekleyen projelerde yer alan Collezione, dünya kadınının meme kanseri konusunda bilinçlendirilmesi ve hastalıkla mücadele konusunda sivil toplum örgütleriyle el ele çalışmıştır.

“Sigaraya Hayır Kampanyası” ile sağlık alanında bir diğer sosyal sorumluluk projesini  yerine getirmiştir. Bu kampanya ile ‘’sigarasız gençlik’’ kavramını halka yayarak yaşadığı toplumun yaşam kalitesini iyileştirmek ve sağlıklı bir toplum yaratmak için projeyi başlatmış ve kampanyanın etkinliğini artırmak için de  Collezione tasarım ekibi özel bir koleksiyon hazırlamıştır. İstanbul genelinde yapılan proje için Bağcılar pilot bölge olarak seçilerek,  kampanyanın deneysel çalışması olan ‘’Sigarasız Collezione’’ projesi ’’Allen Carr’s Easyway to Stop Smoking’’adlı kuruluş tarafından Collezione çalışanlarına sigara kullanımı, bunun sağlık üzerine etkisi ve bırakma yöntemleri konulu eğitim seminerleri verilmiştir.